Wieczorową porą!

Każde miasto ma swoje miejsca do których warto się udać wieczorową porą. Oczywiście Kopenhaga  posiada takie perełki. Dzisiaj postanowiłam wam pokazać kilka z tych miejsc. Nie tylko za dnia, ale właśnie wieczorem. Wówczas one nabierają nowego wyrazu oraz blasku, którego w ciągu dnia nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Zatem rozpoczynamy nasz wieczorny spacer 🙂

WIECZORNE ILUMINACJE NA FONTANNIE GEOFION 

Ta fontanna jest  uznawana za jedną z najpiękniejszych w całym  mieście. Położona jest niedaleko kościoła św. Albana i  cytadeli Kastellet. Fontanna przedstawia legendę pochodzącą z nordyckiej mitologi o powstaniu Zelandii. Została ufundowana przez władze miasta oraz Fundację Carlbersga. Sam obiekt został uruchomiony  1908 roku. Ciekawostką jest,że pierwotnie miała się znajdować na placu ratuszowym. Ostatecznie została postawiona na nabrzeżu i do tej pory można ją tu podziwiać. Jej twórcą jest duński rzeźbiarz Anders Bundgård.

Wybierając się wieczorem nie spodziewałam się tak wspanialej iluminacji światła i wody. Jest to jedne z niewielu miejsc, które nabierało  blasku wieczorem. Patrząc na wspaniale oświetlone postacie monumentu sprawiają być żywe. Jest to miejsce do którego wielokrotnie wracałam by nacieszyć oko wspaniałą scenerią.

Obraz 093

Fontanna Geofion za dnia

Obraz 474

Geofion jak iluminacja świetlano-wodna. Cudowna, prawda?

Obraz 477

Majstersztyk

FONTANNA W AMALIE GARDEN

Kolejnym widowiskiem jest fontanna w Amalie Garden.  Prezentuje się naprawdę wspaniale. Dodatkowy urok dodaje jej znajdujący w tle Kościół Marmurowy. Zarówno za dnia jak i wieczorem raczy  swym pięknem. Idealne miejsce dla zakochanych 🙂

Obraz 143

Fonatnna w Amalien Garden dostępna w dzień i wieczorem

Obraz 450

Tak się prezentuje wieczorem

UNOSZĄCY SIĘ DACH OPERY 

Jeśli wędrujemy kopenhaskim nadbrzeżem wieczorem  to niebywałą atrakcją jest jest budynek Królewskiej Opery. Wieczorami wraz z grą światła wspaniale się prezentuje.Architektem, który stworzył ów  konstrukcję jest Henning Larsen. Kopenhaska opera to bardzo nowoczesny budynek, który sprawia wrażenie unoszącego się dachu. Otwarcie wraz z wielką galą nastąpiło 15.01.2005 roku. Ja miałam możliwość podziwiać ten oryginał architektury w początkowej fazie jego istnienia. Warto podkreślić, że budynek posiada 1000 pomieszczeń a scena główna wraz z pobocznymi jest skonstruowana na zasadzie modułowej. To powoduje, że sceny można mechanicznie zmieniać. Dodam, że codziennie się odbywają wycieczki z przewodnikiem umożliwiające zwiedzanie tego kompleksu.

Obraz 463

Unoszący się dach kopenhaskiej opery

NYHAVN

Jak już wieczorem się znajdziecie w centrum  Kopenhagi to  polecam Wam odwiedzić dzielnicę Nyhavn. Jest ona położna w samym sercu miasta. Jest to dzielnica uznawana za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w stolicy Danii. To tutaj jest skumulowana znaczna część życia nocnego.

Nyhavn oznacza  Nowy Port. Jest to XIX-wieczny kanał portowy, który łączy  port i plac Kogens Nytorv. Dopiero w latach 70 XX wieku postanowiono zrewitalizować to miejsce. Obecnie przyciąga wielu turystów ze względu na dostępność restauracji, pubów oraz klubów. Poza tym w ciągu dnia lub o zachodzie słońce można się wybrać na spacer na nadbrzeże by podziwiać zabytkowe łodzie oraz żaglówki.

Mnie najbardziej zauroczyło to,że mogłam podejrzeć jak kopenhażanie spędzają wolny czas. Wielu z nich miało w porcie zacumowane łodzie.  W ciepłe wieczory  siedzieli na nich pili wino i rozmawiali.  Ci którzy łodzi nie posiadali spotykali nad kanałem, popijali Tuborga lub Carlsberga i cieszyli się chwilą. To było coś wspaniałego!  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Widok na kolorowe kamienice nad kanałem

Obraz 054

Nyhavn w grudniowy wieczór

Obraz 071

Nad kanałami 🙂

Obraz 072

Wspaniałe łodzie

Obraz 076

Łodzie na których kopenhażanie spędzali czas

I tak nasza  wycieczka dobiegła końca. Mam nadzieję,że te miejsca wam się spodobały i jak tylko będziecie mieli okazję być w tym mieście to je odwiedzicie. 

Koniecznie należy zajrzeć w   te lokalizacje wieczorem lub o zachodzie słońca. Gwarantuję Wam  niesamowity klimat.

Zresztą sami oceńcie! 🙂

Do miłego.

Reklamy

7 myśli w temacie “Wieczorową porą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s