Poślubny Trip

Po ślubie z moim mężem postanowiliśmy choć jeden dzień poświęcić sobie. Cała przedślubna zawierucha zajęła nam  połowę naszego urlopu.  Po całej uroczystości nie udało się wygospodarować czasu na jakiś dłuższy pobyt. Jednak co tam! Ostatnich gości wsadziliśmy w pociąg i w naszych głowach się zrodziła myśl jednodniowej wycieczki.

Zostałam wyznaczona do wybrania miejsca docelowego. Długo nad nim myślałam. Oj bardzo długo. Pewnego dnia wpadłam na trop niewielkiej miejscowości  w lubuskim – Łagowie. Byliście tam ? Ja nie! Stąd zainteresowanie właśnie tą mieściną. Co więcej chrapkę na to miejsce nabrałam gdy zobaczyłam zdjęcia mojego znajomego stamtąd. Od razu wiedziałam, że moja stopa musi tam stanąć.

I tak  całkiem niedawno wyruszyliśmy  na nasz poślubny trip w lubuskie. Pogoda nam dopisała. Bym rzekła, że była idealna. Ani ciepło, ani zimno. W sam raz na jazdę samochodem i na spacery.

MIĘDZYRZECZ 

Pierwszym przystankiem tejże wyprawy było miasto Międzyrzecz. Postanowiliśmy o nie zahaczyć ze względu na to, że nigdy nie byliśmy tam. Poza tym miasto to posiada kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU) zostawiliśmy sobie na inny wypad. Nie zabrałam odpowiedniego obuwia by zwiedzać  bunkry ;P.

Najbardziej zaintrygował nas zamek. Po przyjedzie od razu udaliśmy się do Parku Zamkowego aby go podziwiać. Jest to najciekawszy i najcenniejszy zabytek Międzyrzecza. Data jego powstania liczy XIV wiek. Co ciekawe został wzniesiony na polecenia Kazimierza Wielkiego. Obecnie można podziwiać ruiny i fosę. Wszystko to jest otoczone zielenią. 

P6091430.jpg

Widok na zamek i fosę

P6091443.jpg

Park zamkowy  z fosą stanowią cudowny zielony kompleks.

P6091432.jpg

Wejście na zamek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skromna Ja 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tacy o oto Panowie u wejścia do zamku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziedziniec zamkowy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brama zamkowa

Spacerując warto również zatrzymać się na rynku. Co prawda nie jest tak imponujący jak w Krakowie czy Poznaniu jednak dla ciekawskich coś się znajdzie.  Od razu rzuca się ratusz. Jak to ratusz jest ulokowany na środku. Z trzech stron rynek otoczony jest zespołem kamienic. W północnej części można się przyjrzeć  Kościołowi Św. Wojciecha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Międzyrzecki Ratusz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kościół Św. Wojciecha

Tych, których nie interesują zabytki zapewniam, że jest kilka knajpek gdzie można napić się piwka oraz zjeść coś dobrego.  Co to  byłby za stary rynek bez bazy gastronomicznej! 

ŁAGÓW LUBUSKI 

Po tak krótkim  i jakże szybkim zwiedzeniu Międzyrzecza ruszyliśmy  w podróż do naszego celu – Łagowa.  Po drodze  nie obyło się bez przygód. Z powodu kiepskiego oznakowania trasy pewną część drogi (znaczy jakieś 7 km) jechaliśmy polami i lasem. W pewnym momencie miałam łzy w oczach bo to była droga do nikąd. Jednak się udało! Wyjechaliśmy na cywilizowaną trasę i dojechaliśmy do celu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Łagowski wiadukt kolejowy – robi wrażenie.

Łagów  Lubuski  jest to wieś o charakterze miejskim. Taki mówi wikipedia. Warto wiedzieć, że znajduje się w obrębie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Uwierzcie mi  jest tam naprawdę pięknie.  Od  prawie wieku miejscowość ta słynie ze swoich walorów wypoczynkowo – uzdrowiskowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Migawka z Łagowa

Wieś ulokowana jest  pomiędzy dwoma czystymi jeziorami :  Łagowskim i Trześniowskim. Połączone są ze sobą krótkim kanałem.  Oba jeziora oferują naprawdę świetna bazę do wypoczynku : plaże, możliwość kąpieli oraz jazdy rowerem wodnym czy statkiem wycieczkowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jezioro Łagowskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalej Jezioro Łagowskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jezioro Łagowskie – nie wiem o co chodzi z tym krzesełkiem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Jeziorem Łagowskim nie brakuje urokliwych miejsc

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jezioro Trześniowskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lasy nad Jeziorem Trześniowskim

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pomost 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kadr mojego męża 😀

P6091501.jpg

Ostatni kadr na jezioro

Dumnie nad  tymi dwoma akwenami wznosi się Zamek Joannitów z 35 metrową wieżą. Obecnie w tym kompleksie znajduje się hotel.  Wybierając się do Łagowa warto również zwrócić uwagę na to co spotkamy po drodze.  Do ciekawszych elementów  należy Brama Marchijska  zwana też niemiecką oraz Brama Polska – tak druga jest murowano – szachulcowa.   Budowa szachulcowa ma   duży udział w architekturze tego miejsca. Sprawia, że jest ono momentami jak z bajki. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wieża zamku Joannitów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mury zamkowe z wieżą w tle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dominuje budowa szachulcowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brama Polska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brama Marchijska

Podczas naszego pobytu Łagów okazał się jeszcze senną wsią. My byliśmy tam w czwartek. Więc nie było tłumów, wiele atrakcji jeszcze nie działało. To jednak dało urok temu miejscu  i mogliśmy w spokoju je zwiedzić a nie wykonywać slalom między tabunem ludzi. Przypuszczam, że w sezonie Łagów przechodzi oblężenie. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warto zwrócić uwagę na kamienice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uroczy skwerek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny kadr mojego męża 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Łagowska Niedźwiedzia Rodzinka

Po wszystkim wsiedliśmy w samochód i wróciliśmy do domu. Byliśmy zrelaksowani i uśmiechnięci. Cudownie zmęczeni!

Jestem ciekawa jak się Wam te miejsca podobały? Byliście  kiedyś tam?

Reklamy

21 myśli w temacie “Poślubny Trip

 1. The Natural Minimalism pisze:

  Łagów Lubuski prezentuje się naprawdę pięknie 🙂 Zwłaszcza, że już chciałam pisać, że nigdy w tych rejonach nie byłam (miałam oczywiście na myśli lubuskie województwo) ale coś mnie jednak podkusiło, żeby sprawdzić gdzie dokładnie jest to miejsce. Już o nim kiedyś słyszałam i wiem, że na pewno jest tam pięknie. Szkoda, że z Warszawy to taki kawał.

  Polubienie

  • Travel and Smile pisze:

   Dziękuję. Cieszę,że zdjęcia się podobają. Warta jednak na żywo podziwiać te widoki. Odpoczywa wtedy umysł i ciało :D. Międzyrzecz kryje jeszcze wiele tajemnic. Mnie i męża czeka jeszcze wyprawa na MRU ( Międzyrzecki Rejon Umocniony). Wtedy już zabiorę lepsze buty by wędrować po bunkrach i podziwiać nietoperze 😀

   Polubienie

 2. Pamar Travel pisze:

  Niesamowite jakie rzeczy można zobaczyć w jeden dzień! I urocze miasto z rynkiem malownicze jezioro, zamki, kamienice… wspaniały dzień, przy pięknej pogodzie! I oczywiście gratulacje ślemy z okazji ślubu 🙂

  Polubienie

 3. iniezgodzka pisze:

  Ciekawe miejsca 🙂 My swoją podróż poślubną mieliśmy do Lipska i Drezna… i to przez totalny przypadek 😉 Nawiasem mówiąc, to ważniejsza była dla nas podróż przedślubna 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s