Lekkim krokiem

Tym razem wybierzemy się na wybrzeże Langeline i okolice gdzie jeszcze nie dotarliśmy. Jak wiecie z poprzednich postów stamtąd jest  blisko do Małej Syrenki i centrum miasta.

Pokręcimy się po okolicy. Złapiemy wiatr we włosy i uśmiech na twarzy. To co ? Startujemy.

Wracamy na wybrzeże Lanegeline nie po to by podziwiać syrenkę ale by rozkoszować się jego  niepowtarzalnym klimatem

CO ZOBACZYĆ IDĄC LANGELINE?

Dla ciekawskich podpowiem, że nazwa  Langeline oznacza z angielskiego długą linię. Jest to park, promenada oraz molo położone w Kopenhadze. W samym jej sercu.  Podróż nadbrzeżem rozpocząć można od Małej Syrenki czy fontanny Geofion – atrakcji bardzo licznie odwiedzanych przez turystów. Niedaleko też znajduje się twierdza Kastellet o której Wam wspominałam we wcześniejszych postach. W parku niedaleko cytadeli znajduje się wiele ławeczek  gdzie można przysiąść na chwilę i odpocząć. W blasku promieni słonecznych wspaniale prezentuje się Kolumna Ivara Huitfeldta. Została ona wzniesiona dla upamiętnienia generała Huitfeldta oraz jego ludzi w Wielkiej Wojnie Północnej.

Obraz 163

Widok na park i kolumnę

Obraz 160

Za mną Nabrzeże Langeline

Spacerując dalej wznosi się majestatyczna wieża. Jest nią  wieża Kościoła. Św. Albana. Położony jest on niedaleko Amalienborg. Jest to jedyny kościół anglikański w Danii. Warto wspomnieć, że wieża  została wykonana z granitu z Olandii w Szwecji.

Obraz 038

Kościół św. Albana

Obraz 213

Kościół Św. Albana jedynym kościołem anglikańskim w Danii

Oczywiście po drodze mijamy wiele pomników oraz ciekawych rzeźb.  Jedną z ciekawszych jest brązowy odlew niedźwiedzia polarnego wraz z młodymi. Oprócz tego rozciąga się wspaniały widok  na całe nabrzeże.

Obraz 041

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego z Młodymi

Dla zwiedzających dodatkową atrakcją jest marina, która znajduje się niedaleko Kastellet oraz możliwość cumowania na nabrzeżu wielu statków i łodzi wycieczkowych.

Obraz 078

Jedna z ciekawszych łodzi

Obraz 088

Kotwica

ZMIANA WARTY I KOŚCIÓŁ MARMUROWY

Kierując się do przodu dochodzimy do serca miasta. W nim zlokalizowany jest Amalienborg. Jest to oficjalna rezydencja monarchii duńskiej.  Ciekawostką jest, że cały kompleks zbudowany jest z czterech rokokowych pałaców. Położone są one na planie ośmiokątnego placu. Miejsce to przyciąga rzesze odwiedzających nie tylko, że względu na znajdujące się Muzeum Pałacowe, ale też uroczystą zmianę warty. Codziennie w południe można ją zobaczyć. Powiem Wam, że byłam tam długo i ani razu nie załapałam się na ten moment. Stąd w moich planach podróżniczych  nadal zostaje Kopenhaga. Właśnie dla tej uroczystej chwili. Muzeum Pałacowego również nie odwiedziłam. Jednak nic straconego! Jeśli nie  udało się wtedy mam powód by wrócić  tu ponownie :).

Obraz 139

Plac Zamkowy

Obraz 142

Jeden ze strażników pełniących wartę

Niedaleko dziedzińca zamkowego znajduje się Kościół Marmurowy. To jest ten kościół , który stanowi tło dla fontanny w Amaliegarden. Tak naprawdę nazywa się Kościołem Fryderyka (Frederiks Kirke). Jest to budowla barokowo – eklektyczna. Kamień węgielny został wmurowany  31.10.1749 roku. Kościół Marmurowy posiada największą w Skandynawii kopułę. Była ona wzorowana na watykańskiej Bazylice Św. Piotra.  Wspiera ją 12 kolumn gdzie przęsła wznoszą się na wysokość ok. 30 metrów. Będąc w okolicy koniecznie zajrzyjcie tam. W środku jak i na zewnątrz jest imponujący. Byłam zachwycona organami. To właśnie one zrobiły na mnie największe wrażenie.

Obraz 147

W tle kopuła Kościoła Marmurowego

Obraz 124

Wejście do Kościoła Fryderyka

Obraz 122

Kościół Fryderyka lub Marmurowy

Obraz 131

Wnętrze kościoła

Obraz 132

Dalej wnętrze kościoła

Obraz 133

Wrażenie robią piękne organy

I tak lekkim krokiem dotarliśmy do końca. Była to co prawda krótka jednak mam nadzieję interesująca wycieczka. Jestem ogromnie ciekawa jak się Wam podobała Kopenhaga z takiej perspektywy? 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s